Agent vanzari back office

  • Data publicarii: Aprilie 2, 2019
  • Categorie: Vanzari
    • Locatie: Bacau, Bacau
  • Tip Job: Full-time
  • Salariu: 2.000,00LEI
  • Nume Companie: Job Hunting Trade

Descriere Job

Realizarea planului de vânzări prin vânzarea prin telefon a materialelor de constructii din portofoliul firmei;
Identificarea de noi clienţi ;
Creşterea cotei de piaţă a produselor / serviciilor din portofoliul firmei;
Mentinerea si dezvoltarea bazei de clienti pe care reuseste sa o formeze.

Responsabilitati importante:
Realizează planul zilnic de vânzări;
Prezintă şi promovează produsele din portofoliul firmei prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali;
Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor;
Menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora;
Întocmeşte rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenta, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi.
Urmăreşte încasarea comenzilor;

Cerinte:

Abilitati de convingere;
Sa se adapteze uşor în funcţie de situaţie şi sa fie deschis către noi idei şi persoane;
Sa-si cunoasca punctele forte şi sa stie de ce este capabil şi ce poate sa realizeze.

Beneficii:

Salariu corespunzator cu experienta 1.800 - 2.000 RON
Bonus din vanzari
Diferite bonificatii
Training de specialitate

Descriere Companie:

Suntem o companie internaţionala, avem ca obiect de activitate comertul cu materiale de constructii si ingrasaminte chimice, importatori directi si unici

Nivel de cariera:

Entry-Level/Primii 3 ani de experienta

Experienta Minima Dorita:

Minim 1 an de experienta

Carnet de Conducere:

Categoria B

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Aplica acum

Job-uri asemanatoare

  • Agent Vanzari Back Office
    Rikko Steel

    Descriere Job Ne cautam colegi pentru o echipa noua de Telesales. Daca ni te vei alatura ca Agent Telesales, vei putea contribui prin: - Contactarea clientilor potentiali sau existenti, pentru a-i informa despre serviciile pe care le oferim; - Oferir...

    Ianuarie 10, 2019

    Full-time

    2.500,00LEI

    Aplica acum

  • Consilier Vanzari Showroom Amenajari interioare
    Job Hunting Trade

    • Cunoasterea detaliata a produselor oferite clientilor • Gestionarea intregului proces in relatia cu clientul (prezentari, intalniri, propuneri, ofertare, comenzi, livrari) • Oferirea de informatii si facilitarea procesului de cumparare de catre cli...

    Decembrie 17, 2018

    Full-time

    2.000,00LEI

    Aplica acum

  • Agent Telesales/ Reprezentant vanzari prin telefon
    Rikko Steel

    Ne cautam colegi pentru o echipa noua de Telesales. Daca ni te vei alatura ca Agent Telesales, vei putea contribui prin: - Contactarea clientilor potentiali sau existenti, pentru a-i informa despre serviciile pe care le oferim; - Oferirea de raspunsu...

    Noiembrie 21, 2018

    Full-time

    3.000,00LEI

    Aplica acum