Agent Telesales/ Reprezentant vanzari prin telefon

  • Data publicarii: Iulie 2, 2018
  • Categorie: Vanzari
    • Locatie: Bacau, Bacau
  • Tip Job: Full-time
  • Salariu: 3.000,00LEI
  • Nume Companie: Rikko Steel

Descriere Job

Descrierea jobului

Ne cautam colegi pentru o echipa noua de Telesales.
Daca ni te vei alatura ca Agent Telesales, vei putea contribui prin:

- Contactarea clientilor potentiali sau existenti, pentru a-i informa despre serviciile pe care le oferim;
- Oferirea de raspunsuri despre produse/ servicii sau companie;
- Adresarea de intrebari pentru intelegerea cerintelor clientului si pentru a finaliza cu succes procesul de vanzare;
- Directionarea prospectilor catre echipa de vanzari, atunci cand este cazul;
- Completarea informatiilor despre client in baza de date;
- Preluarea si procesarea corecta a cerintelor clientilor

Cerinte:

Poti fi viitorul nostru coleg, daca:

- Ai experienta in Telesales sau in vanzari/ servicii clienti B2B;
- Ai abilitatea de a invata despre produse si servicii si le poti prezenta si explica prospectilor;
- Dovedesti ca ai dezvoltat competente bune de comunicare si competente interpersonale;
- Ai bune abilitati de negociere si esti orientat pe solutii.

Beneficii:

Salariu fix net 2.500 RON
Bonusuri nete 500 RON
Tichte de masa

Nivel de cariera:

Student

Experienta Minima Dorita:

Minim 2 ani de experienta

Carnet de Conducere:

Nu conteaza

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Aplica acum

Job-uri asemanatoare

  • Business Developer
    AVITA

    Vizitezi clientii conform rutei zilnice. Colaborezi cu clientii pentru a identifica oportunitati de a creste comenzile pe categorii de produse si pentru a gasisolutii pentru dezvoltarea afacerii lor. Asiguri corectitudinea informatiilor culese din pi...

    Noiembrie 2, 2018

    Full-time

    4.500,00LEI

    Aplica acum

  • Agent Vanzari - Divizia de tigari
    LICURICI IMPEX

    Van Sales Representative actioneaza in sensul dezvoltarii afacerii companiei cu produsele firmei prin realizarea in aria repartizată a volumelor de vanzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, distribuţie produse, asezarea produselor la raft şi in...

    Octombrie 2, 2018

    Full-time

    3.000,00LEI

    Aplica acum

  • Agent Vanzari - divizia de bauturi

    + Sa te incante un program de lucru de L-S, cu D libere + Sa realizezi obiectivele de vanzari, incasari si distributie numerica + Sa vizitezi toti clientii de pe ruta alocata si sa intocmesti, impreuna cu acestia, necesarul de marfuri - fata in fata,...

    August 8, 2018

    Full-time

    2.500,00LEI

    Aplica acum