Manager de Proiect - Construcții

  • Data publicarii: Ianuarie 9, 2022
  • Categorie: Constructii / Instalatii
    • Locatie: Bacau, Bacau
  • Tip Job: Full-time
  • Salariu: 2.000,00EURO
  • Nume Companie: CONBAC IMOBILIARE

Descriere Job

Rolul principal al postului de Manager de Proiect este asigurarea leadershipul necesar pentru toate resursele cu care intră în contact sau pe care le gestionează, din faza de ofertare, prin faza de implementare și până la predarea finală a proiectului.

Descrierea jobului

• Postul este poziționat în echipa de management și reunește în sfera de responsabilități coordonarea proiectelor de construcţii-montaj, cu rol de manageriere, planificare, coordonare și analiză a tuturor resurselor și departamentelor companiei și ale beneficiarilor / terților care să ducă la optimizarea proiectelor și respectarea termenelor în costuri optimale.
• Managementul normelor interne și al centrelor de cost
• Ofertare – Contractare
• Planificare și Managementul riscurilor
• Management de resurse
• Urmărirea derulării proiectului și a contractului
• Relaționare cu clienții
• Îmbunătățire continuă şi management risc

Cerinte:

• Are studii superioare tehnice, de preferat în domeniul construcțiilor și este familiarizat cu aspectele economico-financiare și de analiză raport cost-beneficiu ale unui proiect de construcţii care implică şantiere de construcţii, sisteme arhitecturale, infrastructură construcţii, reţele şi în general antreprize generale.
• Sunt binevenite cursuri și specializări în instrumente tehnice specifice (ERP, Project Management, devizare, supply chain și logistică etc);
• Are experienţă reală pe un post similar de minimum 5 ani și un traseu profesional care să treacă prin mai multe poziții în cadrul unei firme de construcții,;
• A avut contact cu ofertarea, calcul de antemăsurători, calculul și monitorizarea nevoilor de resurse, timpi de execuţie, utilizarea normelor de consum de resurse - specifice domeniului;
• Este o persoană responsabilă și atentă la detalii, cu capacitate ridicată de analiză, planificare și prioritizare, culegere şi corelare a informaţiilor și foarte bune abilităţi de comunicare

Beneficii:

• Pachet salarial corespunzator cu experienta
• Diferite bonificatii negociate in urma interviului
• Instrumente de lucru specifice telefon, laptop, masina pentru deplasari in timpul serviciului
• Asigurare privata
• Decont transport sau cazare in cazul relocarii

Descriere Companie:

Conbac Imobiliare s-a născut din dorința de a veni în întampinarea clienților, oferind o gamă largă de servicii în domeniul imobiliar. Echipa Conbac Imobiliare, este în plina formare, îsi propune să isi mareasca echipa de specialisti si sa devină un partener strategic in domeniul constructiilor de imobiliare.
Despre noi www.conbac-imobiliare.ro

Nivel de cariera:

Mid-Level/ Peste 3 ani de experienta

Experienta Minima Dorita:

Minim 3 ani de experienta

Carnet de Conducere:

Categoria B

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Aplica acum

Job-uri asemanatoare